Orientační nabídka


International


Vyhledávání

 

Logo města Třebíče Třebíč (odkaz na titulní stránku) 

Třebíč - Oficiální web


Cesta: Titulní stránka > O Třebíči > Předpremiéra filmu Zádušní oběť > O filmu

 

O filmu

Temný kriminální film bez vítězů, popisuje režisér Jiří Svoboda psychologické kriminální drama z doby po první světové válce, který v prosinci 2015 pod hlavičkou České televize v Třebíči natáčel. Se stejnými tvůrci, s nimiž se sešel před třiceti lety na dramatu Zánik samoty Berhof.
Zádušní oběť
 

 
 

Oba snímky mají společného kameramana Vladimíra Smutného i scenáristu Vladimíra Körnera, s nímž se režisér Svoboda sešel za kamerou teprve podruhé  - a také ponurou atmosféru odlehlých končin na sklonku válečného konfliktu. 

„Námět Vladimíra Körnera mne zaujal, jakmile jsem ho četl poprvé. Strhující, temný, osudový a přitom žánrově čistý příběh o násilí, které plodí zase jen další násilí, a o tom, že i spravedlnost vyžaduje své oběti,“ nastínil kreativní producent snímku Jan Maxa. 

Zatímco na samotě Berhof se Milan Kňažko jako československý poručík dostal do konfliktu s werwolfy po konci druhé světové války, ve snímku Zádušní oběť přijíždí coby komisař Mondl v roce 1915 z Vídně do malého českého městečka, aby vypátral sériového vraha mladých mužů a vyvrátil pochybnosti o tom, že se jedná o rituální vraždy. 

„Jiří Svoboda si nevolí jednoduchá témata. Komplikovanými tématy se zabývá i Zádušní oběť. Beze stopy patosu lze řícti, že v tom příběhu se hraje o všechno - o život i o smrt,“ podotkl Kňažko. Žánrově snímek podle tvůrců odkazuje na film noir.

„Zádušní oběť je film s vysoce aktuálním obsahem. Dějiny se neuvěřitelně opakují a nakonec vždycky přijde generace, která si z historie nebere žádné poučení.“

Jiří Svoboda, režisér

Zádušní oběť se natáčela ve studiích České televize, v okolí Prahy a v Třebíči do prosince 2015. Vedle Milana Kňažka si v novém snímku zahráli také Eva Josefíková, Agi Gubiková, Igor Bareš, Adrian Jastraban či Vilma Cibulková.

Zdroj: ČT

 
Zodpovídá: Administrator
Vytvořeno / změněno: 3.2.2017 / 3.2.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Hlavní složka > Film
 

Kontakt

Město Třebíč
Karlovo nám. 104/55
Vnitřní Město
674 01 Třebíč 1
Telefon: 568 896 111
E-mail: epodatelna@trebic.cz
Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 17:00
Úterý: 8:00 - 14:00
Středa: 8:00 - 17:00
Čtvrtek: 8:00 - 14:00
Pátek: 8:00 - 13:00

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

2017 © Třebíč všechna práva vyhrazena

web & design , redakční systém