Orientační nabídka


International


Vyhledávání

 

Logo města Třebíče Třebíč (odkaz na titulní stránku) 

Třebíč - Oficiální web


Cesta: Titulní stránka > O Třebíči

 

Informace ze zasedání zastupitelstva města

Letos poprvé zasedli zastupitelé ve čtvrtek 26. ledna. Rozhodovali mimo jiné o výkupu pozemku pro výstavbu kruhového objezdu, o záměru prodeje pozemku v průmyslové zóně, prodeji stavebních parcel formou aukce i o obnově válečných hrobů.
kancelar
 

 
 
  • Výkup pozemku pro stavbu kruhového objezdu

Pro účel vybudování kruhového objezdu v křižovatce ulic Velkomeziříčská, Brněnská, Cyrilometodějská vykoupí město část pozemku č. 2454 o velikosti 5m2 od firmy UNILAB, za dohodnutou cenu 200 korun za 1m2. Pro výkup pozemku hlasovalo všech 27 zastupitelů.


  • Prodej pozemku v průmyslové zóně

Zastupitelstvo schválilo podmínky výběrového řízení pro prodej pozemku 425/153 a 2380 o výměře celkem 3818 m2 s minimální kupní cenou ve výši 1.527.200 Kč + DPH.


  • Prodej stavebních pozemků

Zastupitelstvo schválilo podmínky výběrového řízení formou aukce pro stavební pozemky v lokalitě Brněnská – východ. Lokalita navazuje na zastavěné území na ulicích Modřínová a Na Kopcích. V lokalitě město vybudovalo inženýrské sítě a dopravní infrastrukturu. Celkem se jedná o jedenáct stavebních pozemků s vyvolávací cenou od 1,2 milionu korun.


  • Rozpočet 2017

Dvaceti hlasy schválilo zastupitelstvo také návrh rozpočtu města pro rok 2017. Z provozních výdajů jde nejvíce peněz na Městskou autobusovou dopravu, základní školy, kulturu a tělovýchovná zařízení, likvidaci odpadu a péči o veřejnou zeleň. Významnými investicemi pro letošní rok je například revitalizace ulic Řípovská a Seifertova, stavba útulku pro opuštěná zvířata, most v Poušově, výměna oken ve Fóru nebo vybudování Komunitního centra Moravia.


  • Podchod pod silnicí I/23

Všemi hlasy schválilo zastupitelstvo podání žádosti o dotaci na vybudování podchodu pod silnicí I/23 na ulici Sucheniova. Na tuto akci má město zpracovaný projekt v rámci zajištění větší bezpečnosti chodců a cyklistů, podchod je plánován v trase cyklostezky Jihlava – Třebíč – Raabs. V případě, že město s žádostí o dotaci uspěje, bude se spolupodílet patnácti procenty, což je zhruba 2 miliony korun.


  • Zabezpečení péče o válečné hroby na starém hřbitově, Třebíč

Zastupitelé města rozhodli požádat o dotaci na opravu a péči o válečné hroby, evidované u obce s rozšířenou působností. Dotaci poskytuje Ministerstvo obrany a jejím cílem je vyzdvihnout památku vojáků i civilistů, kteří zahynuli v boji. V Třebíči se jedná o opravu padesáti náhrobků vojáků, zemřelých v třebíčském lazaretu, které jsou na starém hřbitově na Gorazdově náměstí. Celkové náklady jsou vyčísleny na 360 tisíc, podíl města je 72 tisíc korun.

 

 
Zodpovídá: Tiskové oddělení
Vytvořeno / změněno: 27.1.2017 / 27.1.2017

 

Kontakt

Město Třebíč
Karlovo nám. 104/55
Vnitřní Město
674 01 Třebíč 1
Telefon: 568 896 111
E-mail: epodatelna@trebic.cz
Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 17:00
Úterý: 8:00 - 14:00
Středa: 8:00 - 17:00
Čtvrtek: 8:00 - 14:00
Pátek: 8:00 - 13:00

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

2017 © Třebíč všechna práva vyhrazena

web & design , redakční systém